NFT ویژگی های

ویژگی‌های NFT
غیر اشتراکی: به طور مثال، یک کاراکتر کارتونی را نمی‌توان به طور مشترک در دو بازی متفاوت استفاده کرد. این مورد در رابطه با تمام اشیاء صدق می‌کند.

تقسیم‌ناپذیر: NFTها را برخلاف بیت‌کوین نمی‌توان به واحدهای کوچک‌تری تقسیم کرد. یعنی به طور مثال نمی‌توانیم 1.5 واحد از یک NFT را داشته باشیم بلکه به‌عنوان یک ماهیت کامل وجود دارند.

تخریب‌ناپذیر: از آنجایی تمامی داده‌های NFT بر روی بلاک‌چین و به کمک قراردادهای هوشمند ذخیره شده است، هیچ توکنی و مالک نمی‌تواند آن را از بین برد. مثلاً: یک شمشیر در بازی ویدئویی، مالک خاص خود را دارد و در اختیار شرکت سازنده بازی نیست.

تأییدپذیر: از مزایای ذخیره داده‌های مالکیت بر روی بلاک‌چین این است که می‌توان خالق اصلی آن‌ها را ردیابی کرد و این نشان‌دهنده اصالت و عدم جعلی بودن آن‌ها است.

کمیاب: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های توکن‌های NFT کمیابی آن‌ها است. سازندگان NFT معمولاً تعداد بسیار کمی از یک طرح ایجاد می‌کنند و این باعث ارزشمند شدن توکن می‌شود.

قابل انتقال: انتقال مالکیت توکن‌های غیر قابل معاوضه به‌سادگی و از طریق کیف پول‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود. این کار در بازارهای بلاک‌چینی انجام می‌شود و افراد از سرتاسر دنیا بدون این که یکدیگر را بشناسند و به هم اعتماد داشته باشند توکن‌های خود را خرید و فروش می‌کنند.

پرینت

 

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013