خرید زمین در متاورس

خرید زمین در متاورس

احتمالاً خبر تغییر نام شرکت فیسبوک به گوش شما رسیده باشد. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) به‌تازگی نام کمپانی فیس‌بوک (Facebook) را طی یک کنفرانس مجازی به نام (Meta) تغییر داده است. او قصد دارد فناوری متاورس را جایگزین اینترنت کند و با این تغییر نام می‌خواهد خود را سردمدار این تغییر بزرگ معرفی کند. او تلاش می‌کند تا بسیاری از خدمات اینترنتی را از فضای کنونی به سمت متاورس کوچ دهد. بااین‌وجود، همچنان اینترنت فعلی در اختیار کاربران خواهد بود؛ زیرا حدود 1.7 میلیارد وب‌سایت در سراسر جهان است که این حجم اطلاعات را به‌راحتی نمی‌توان به متاورس انتقال داد.

شرکت فیسبوک در حوزه متاورس با شرکت‌های مطرح و بزرگ برای توسعه متاورس مثل کوین مارکت کپ و بایننس همکاری می‌کند. همچنین شرکت‌های تولیدکننده بازی با ساخت دنیاهای مختلف سعی دارند تولیدات و NFT خاص خود را ارائه دهند و از متاورس فیسبوک پیشی بگیرند.

در حال حاضر ارتباطات بین دنیای مالی، مجازی و فیزیکی به طور فزاینده ای به هم مرتبط شده است. دستگاه ‌هایی که برای مدیریت زندگی ‌مان استفاده می‌کنیم، مکانیزه شده اند. تقریباً با فشار یک دکمه به راحتی به هر چیزی که بخواهیم از خرید گرفته تا دیگر نیازهای خدماتی، دسترسی پیدا می کنیم.
این موارد در اکوسیستم کریپتو نیز به وقوع پیوسته است. توکن های NFT، بازی‌های بلاک چین و پرداخت‌های رمزنگاری دیگر فقط به کارشناسان دنیای رمزنگاری محدود نمی‌شوند. اکنون همه آنها به عنوان بخشی از یک metaverse در حال توسعه به راحتی در دسترس هستند.
در جهانی فیزیکی مالکیت زمین همیشه از دارایی ‌های اصلی افراد حساب می شود و افراد زیادی به دنبال خرید زمین و سرمایه ‌گذاری در املاک بوده اند. این دارایی در جهان مجازی نیز دارای ارزش است. در بازی های مبتنی بر متاورس قطعات زمین و املاکی وجود دارد که از نظر فیزیکی قابل لمس نیستند ولی در دنیای مجازی قابل خرید و فروش می باشند.

قیمت زمین در متاورس

احتمالا به نظر می رسد خرید زمین در metaverse به خاطر مجازی بودن ارزشی ندارد. ولی خرید و فروش زمین طرفداران زیادی دارد، به طوری که در ژوئن سال 2021، ملکی به ارزش 900000 دلار در Decentraland خریداری شد. از آنجا که علاقمندی به معاملات املاک زیاد است به راهی برای کسب درآمد تبدیل شده است.

نحوه خرید زمین در متاورس

پلتفرم دیسنترالند Decentraland یک وب سایت متاورس است که بر مبنای واقعیت مجازی و گرافیک سه بعدی برنامه نویسی شده است. کاربران قادرند به سادگی و بدون پرداخت حق عضویت توسط مرورگر لپ تاپ خود وارد این پلتفرم شوند.
این وب سایت میزبان برگزاری رویدادهای مختلف است و قطعات زمین های موجود در آن قابل خرید و فروش می باشد. کاربرانی که علاقمند به شرکت در این رویدادها یا خرید زمین ها و NFT های  موجود در این وب سایت باشند، لازم است وجه آن را بپردازند. آنها قادرند با پرداخت توکن های LAND ، MANA و DISTRICT که بر مبنای بلاک چین  Ethereum  می باشند ، زمین و دیگر اقلام مد نظر خود را خریداری نمایند.
طول و عرض قطعات زمین در Decentraland 16 در 16 متر مربع است و هر قطعه یک NFT به شمار می آید. کل قطعات زمین در این پلتفرم نود هزار عدد است. علاقمندان می ‌توانند هر قطعه زمینی را که بخواهند از بازار دیجیتال  OpenSea  که بازار فروش NFT ها می باشد و یا بازار دیسنترالند بخرند، بفروشند و اجاره کنند.

برای نهایی شدن عملیات خرید، کیف پول کاربر بایستی به حساب کاربری او در Decentraland متصل باشد. در این صورت آن قطعه زمین به عنوان NFT در کیف پول کاربر نگهداری می شود.

 

پرینت

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013