بازی سازی و مدل سازی

بازی سازی (Game Development) هنر ایجاد بازی ها، طراحی، توسعه و انتشار یک بازی را توصیف می کند. بازی سازی موبایل با داشتن بازار جهانی در سال جاری، 100 میلیارد دلار در آمد داشته و با این حساب جای تعجب نیست که بسیاری از افراد و توسعه دهندگان تمایل به ساخت بازی موبایل داشته باشند! چه کسی می داند شاید شما هم بتوانید به سادگی بازی های سرگرم کننده و جذابی بسازید که طرفداران زیادی پیدا کند و یک اثر ماندگار از هنر دیجیتال باشید!

مدل سازی سه بعدی به معنای شبیه سازی یا بازسازی مدل کامپیوتری و دیجیتالی پروژه (کالا، محصول، خدمات) به وسیله کامپیوتر براساس یک نسبت مشخص و شبیه به پروژه واقعی (از نظر شکلی، فنی و عملکردی) است.

مدلسازی سه بعدی یعنی ساخت مدلی سه‌بعدی از اشیاء زنده یا بی‌جان در محیط گرافیک رایانه‌ای. شاید تا به حال چندان به این مساله توجه نکرده باشیم، اما بسیاری از ما در زندگی روزمره‌ مان زیاد با مدل‌های سه‌بعدی سروکار داریم. انیمیشن‌های سه‌بعدی، جلوه‌های ویژه فیلم‌ها و سریال‌ها و بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی بخشی از زندگی روزمره  بسیاری از ما هستند که از مدل‌های سه‌بعدی بسیاری تشکیل شده‌اند. 

مدل سازی سه بعدی به کاربر اجازه می‎دهد پروژه‎های گوناگون خود را قبل از ساخت و تولید و در دنیای واقعی، توسط کامپیوتر ایجاد و به صورت مجازی بررسی کند تا بتواند آن را از زوایای مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و اصلاحات لازم را انجام دهد.

طراحان، مهندسان و مدیران پروژه با کمک مدل های سه بعدی می‎توانند ویژگی و خصوصیات مختلف پروژه را که در دنیای واقعی امکان بررسی آن‎ها نیست را تحلیل کنند.

علاوه بر این آن‎ها می‎توانند توسط مدل سازی سه بعدی کامپیوتری قبل از اقدام به عمل برای انجام پروژه تجسم دقیقی از ماهیت پروژه در اختیار داشته باشند و جنبه‎های مختلف آن را بررسی کنند.

امروزه طراحان مدل سازی سه بعدی می‎توانند توسط نرم‎افزارهای پیشرفته کامپیوتری قابلیت‎های مختلف یک طرح را به خوبی نشان دهند که در ادامه مطلب به تعدادی از این نرم‎افزارها اشاره می‎کنیم.

مدل‎های سه بعدی را می‎توان جدا از نمایشگر کامپیوتر به وسیله ویدئو پروژکتور روی صفحات بزرگ به نمایش گذاشت و در جلسات، کنفرانس‎ها و سمینارهای آموزشی آن‎ها را توضیح داد.

شما می توانید در قسمت تماس با ما به مدیران مدل سازی و بازی سازی ارتباط پیدا کنید.

 

پرینت

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013